Heiztechnik - Producent kotłów

Kotły biomasa


HT MegaBio by Ventil
350 kW - 7 MW
HT MegaBio by Ventil
Pionowy, trójciągowy kocioł automatyczny do spalania biomasy.

Kocioł HT MegaBio to najnowszy produkt, który jest wynikiem nawiązania kooperacji w zakresie produkcji kotłów do spalania biomasy przez firmy Heiztechnik i Ventil. Kocioł ten wyposażony jest w cylindryczną, wykonaną z ogniotrwałego betonu komorę spalania. Komora posiada trzypunktowy sterowany nadmuch powietrza z podziałem na powietrze pierwotne i dwa strumienie powietrza wtórnego z możliwością wykonania automatycznej regulacji w powiązaniu z sondą lambda.

Czytaj więcej...

 
Q PLUS AGRO
30 - 100 kW
Q PLUS AGRO

Kocioł przeznaczony do spalania słomy w kostkach.

Kocioł Q PLUS AGRO przeznaczony jest do spalania słomy w kostkach. W przypadku Q PLUS AGRO 30 możemy załadować do tego kotła jednorazowo dwie kostki, do kotła Q PLUS AGRO 50 cztery kostki oraz do Q PLUS AGRO 100 osiem kostek o średnich wymiarach 40 x 40 x 80cm.
Czytaj więcej...

 
Q PLUS AGRO B
150 - 300 kW
Q PLUS AGRO B
Kocioł przeznaczony do spalania słomy w belach.

Kocioł Q PLUS AGRO B przeznaczony jest do spalania słomy w belach o średnicy około 120cm. Do kotła Q PLUS AGRO B 150 możemy załadować jednorazowo jedną bele słomy, do kotła Q PLUS AGRO B 300 dwie bele słomy.
Czytaj więcej...

 
Q MAX PLUS DR
90 - 350 kW
Q MAX PLUS DR

Trójciągowe, stalowe kotły do spalania drewna opałowego wyposażone w automatykę i wentylator.

Kocioł Q MAX PLUS DR jest kotłem najnowszej konstrukcji, przeznaczonym do spalania drewna opałowego. Konstrukcja kotła do złudzenia przypomina kocioł Q MAX PLUS. Różnice polegają na zwiększeniu średnicy płomieniówek w celu zmniejszenia oporu przepływu spalin i na ograniczeniu ilości powietrza pierwotnego (pod rusztem) przy jednoczesnym zwiększeniu ilości powietrza wtórnego podawanego do części paleniskowej kotła. Dzięki takiej konstrukcji uzyskano polepszenie jakości spalania i zminimalizowanie ilości smoły pogazowej, która może powstać podczas spalania mocno rozdrobnionego drewna. Kocioł posiada długą komorę załadunkową, dzięki czemu do spalania możemy używać długich kłód drewna.
Czytaj więcej...

 
MAXPell
80 - 630 kW
MAXPell

Trójciągowe, stalowe kotły z palnikiem wrzutkowym do spalania pelletu, agropelletu*.

Konstrukcja kotła MAXPell oparta jest na wysokowydajnym  wymienniku ciepła Heiztechnik. Kocioł wyposażony jest w nowoczesny palnik wrzutkowy.
Palnik kotła posiada wewnętrzny podajnik ślimakowy, który zakończony jest palcem zgarniającym szlakę powstałą w efekcie spalania paliwa. Palnik posiada zapalarkę i fotoelement dla kontroli płomienia. Kocioł (w zależności od mocy) może być wyposażony w palnik rotacyjny System R*, który umożliwia spalanie pelletów - w czasie spalania następuje obrót komory spalania i samoczyszczenie palnika.
Czytaj więcej...

 
MAXPell DUO
100 - 630 kW
MAXPell DUO

Trójciągowe, stalowe kotły z palnikiem wrzutkowym do spalania pelletu, agropelletu* z dodatkowym paleniskiem.

Konstrukcja kotła MAXPell DUO oparta jest na wysokowydajnym, płomieniówkowym, trójciągowym wymienniku ciepła Heiztechnik. Część paleniskowa kotła podzielona została poprzez ścianę wykonaną z rur wodnych na dwa paleniska. Pierwsze z nich wyposażone zostało w wrzutkowy palnik pelletowy. Drugie palenisko umieszczone z tyłu kotła wyposażone zostało w ruszt sztabkowy żeliwny i wentylator nadmuchowy - sterowany automatyką HT-tronic 100.
Czytaj więcej...

 
Q PELLET DUO
15 - 65 kW
Q Pellet DUO
Dwupaleniskowe kotły z automatycznym, wrzutkowym podajnikiem paliwa do spalania pelletu oraz awaryjnym rusztem wodnym.

Konstrukcja kotła Q Pellet DUO oparta jest na wysokowydajnym wymienniku ciepła. Nad palnikiem znajduje się ruszt wodny, który pełni rolę wymiennika ciepła i jednocześnie daje możliwość awaryjnego spalania drewna w sposób tradycyjny. Nad komorą paleniskową znajduje się charakterystyczna dla wyrobów firmy Heiztechnik kolumna grzewcza, o dużej powierzchni wymiany ciepła.
Czytaj więcej...
 
 
HT DasPell
12 - 65 kW
HT DasPell
Kotły z palnikiem wrzutkowym do spalania pelletu z awaryjnym rusztem żeliwnym.

Konstrukcja kotła HT DasPell oparta jest na wysoko -wydajnym wymienniku ciepła. Bezpośrednio nad palnikiem umieszczona została przegroda żeliwna dla wygrzania płomienia w celu uzyskania wysokiej jakości spalania. Żeliwna przegroda w ekstremalnym przypadku może stanowić rolę rusztu do awaryjnego spalania drewna.
Czytaj więcej...
 
  
Q PLUS DR
15 - 40kW
Q PLUS DR
Trójciągowe kotły przeznaczone do dolnego spalania drewna z automatyką i wentylatorem.

Korpus kotła Q Plus DR wykonany jest przy użyciu najnowocześniejszych technologii obróbki metalu z atestowanych blach stalowych. Konstrukcja kotła oparta jest na wysokowydajnym, płomieniówkowym wymienniku ciepła. Nad komorą paleniskową znajduje się charakterystyczna dla wyrobów firmy Heiztechnik kolumna grzewcza, o dużej powierzchni grzewczej, która zmniejsza tendencje do kondensacji.
Czytaj więcej...
 
AZB
25 - 100 kW
AZB
AZB automatyczny zestaw do spalania biomasy.

Automatyczny zestaw do spalania biomasy AZB składa się z palnika rynnowego, zbiornika paliwa, podajnika ślimakowego oraz regulatora kotłowego. Palnik rynnowy wykonany został z odpowiednio profilowanej stali żaroodpornej. W układzie doprowadzenia powietrza do komory spalania palnika pracują dwa niezależnie regulowane wentylatory. Zastosowane rozwiązanie daje możliwość regulacji ilości powietrza pierwotnego w celu inicjacji spalania i powietrza wtórnego w celu optymalizacji, jakości spalania.
Czytaj więcej...

 
Kategoria: