Heiztechnik - Producent kotłów

Kotły na drewno


Holz
13 - 22 kW
Kotły do tradycyjnego spalania drewna opałowego.

Kocioł Holz jest nowoczesnym kotłem centralnego ogrzewania przeznaczonym do tradycyjnego, górnego spalania drewna z wykorzystaniem ciągu kominowego. Jego przeznaczeniem jest produkcja ciepła do ogrzewania budynków o powierzchni od 50 do 220 m2.
Czytaj więcej...

 
Holz PLUS
13 - 22 kW
Kotły do tradycyjnego spalania drewna opałowego z automatyką i wentylatorem.

Kocioł Holz PLUS jest nowoczesnym kotłem centralnego ogrzewania przeznaczonym do tradycyjnego, górnego spalania drewna z wykorzystaniem wentylatora nadmuchowego i automatyki kotła. Jego przeznaczeniem jest produkcja ciepła do ogrzewania budynków o powierzchni od 50 do 220 m2.
Czytaj więcej...

 
Q PLUS DR
15 - 40 kW
Trójciągowe kotły przeznaczone do dolnego spalania drewna z automatyką i wentylatorem.

Korpus kotła Q Plus DR wykonany jest przy użyciu najnowocześniejszych technologii obróbki metalu z atestowanych blach stalowych. Konstrukcja kotła oparta jest na wysokowydajnym, płomieniówkowym wymienniku ciepła. Nad komorą paleniskową znajduje się charakterystyczna dla wyrobów firmy Heiztechnik kolumna grzewcza, o dużej powierzchni grzewczej, która zmniejsza tendencje do kondensacji.
Czytaj więcej...
 
 
Q MAX PLUS DR
90 - 350 kW
Trójciągowe, stalowe kotły do spalania drewna opałowego wyposażone w automatykę i wentylator.

Kocioł Q MAX PLUS DR jest kotłem najnowszej konstrukcji, przeznaczonym do spalania drewna opałowego. Konstrukcja kotła do złudzenia przypomina kocioł Q MAX PLUS. Różnice polegają na zwiększeniu średnicy płomieniówek w celu zmniejszenia oporu przepływu spalin i na ograniczeniu ilości powietrza pierwotnego (pod rusztem) przy jednoczesnym zwiększeniu ilości powietrza wtórnego podawanego do części paleniskowej kotła. Dzięki takiej konstrukcji uzyskano polepszenie jakości spalania i zminimalizowanie ilości smoły pogazowej, która może powstać podczas spalania mocno rozdrobnionego drewna. Kocioł posiada długą komorę załadunkową, dzięki czemu do spalania możemy używać długich kłód drewna.
Czytaj więcej...
 
  
Kategoria: