Heiztechnik - Producent kotłów

Kotły średniej mocy


Q MAX PLUS
90 - 350 kW
Q MAX PLUS
Trójciągowy, stalowy kocioł do spalania miału węglowego, węgla i drewna.

Kocioł Q MAX PLUS jest najnowszym osiągnięciem w technice spalania paliw stałych. Budową nawiązujący do najlepszych rozwiązań kotłów przeznaczonych do spalania paliw płynnych. Dzięki jego trójciągowej, płomieniówkowej konstrukcji osiągnięto wysoką sprawność wymiany ciepła przy minimalnej skłonności do kondensacji spalin.
Czytaj więcej...

 
Q MAX PLUS DR
90 - 350 kW
Trójciągowe, stalowe kotły do spalania drewna opałowego wyposażone w automatykę i wentylator.

Kocioł Q MAX PLUS DR jest kotłem najnowszej konstrukcji, przeznaczonym do spalania drewna opałowego. Konstrukcja kotła do złudzenia przypomina kocioł Q MAX PLUS. Różnice polegają na zwiększeniu średnicy płomieniówek w celu zmniejszenia oporu przepływu spalin i na ograniczeniu ilości powietrza pierwotnego (pod rusztem) przy jednoczesnym zwiększeniu ilości powietrza wtórnego podawanego do części paleniskowej kotła. Dzięki takiej konstrukcji uzyskano polepszenie jakości spalania i zminimalizowanie ilości smoły pogazowej, która może powstać podczas spalania mocno rozdrobnionego drewna. Kocioł posiada długą komorę załadunkową, dzięki czemu do spalania możemy używać długich kłód drewna.
Czytaj więcej...

 
Q PLUS AGRO
30 - 100 kW
Q PLUS AGRO
Kocioł przeznaczony do spalania słomy w kostkach.

Kocioł Q PLUS AGRO przeznaczony jest do spalania słomy w kostkach. W przypadku Q PLUS AGRO 30 możemy załadować do tego kotła jednorazowo dwie kostki, do kotła Q PLUS AGRO 50 cztery kostki oraz do Q PLUS AGRO 100 osiem kostek o średnich wymiarach 40 x 40 x 80cm.
Czytaj więcej...

 
Q PLUS AGRO B
150 - 300 kW
Q PLUS AGRO B
Kocioł przeznaczony do spalania słomy w belach.

Kocioł Q PLUS AGRO B przeznaczony jest do spalania słomy w belach o średnicy około 120cm. Do kotła Q PLUS AGRO B 150 możemy załadować jednorazowo jedną bele słomy, do kotła Q PLUS AGRO B 300 dwie bele słomy.
Czytaj więcej...

 
Q MAX EKO
90 - 1 000 kW
Q MAX EKO
Trójciągowy, stalowy kocioł do automatycznego spalania ekogroszku.

Kocioł Q MAX EKO oparty jest na konstrukcji nowoczesnego wymiennika kotła Q MAX PLUS. Wyposażony jest w podajnik paliwa oraz palnik do spalania węgla ekogroszku w wersji Q MAX EKO. W zależności od mocy (standardowo dla mocy powyżej 150 kW) kocioł może być wyposażony w dwa niezależne palniki wraz ze sterownikami. Kocioł charakteryzuje się wysoką sprawnością i bardzo prostą obsługą.
Czytaj więcej...

 
Q MAX BIO
90 - 300 kW
Q MAX BIO
Trójciągowy, stalowy kocioł do automatycznego spalania biomasy.

Kocioł Q MAX BIO oparty jest na konstrukcji nowoczesnego wymiennika kotła Q MAX PLUS. Wyposażony jest w podajnik paliwa oraz palnik rynnowy do spalania biomasy. W zależności od mocy (standardowo dla mocy powyżej 150 kW) kocioł może być wyposażony w dwa niezależne palniki wraz ze sterownikami. Kocioł charakteryzuje się wysoką sprawnością i bardzo prostą obsługą.
Czytaj więcej...

 
Q MAX EKO DUO
120 - 300 kW
Q MAX EKO DUO
Trójciągowy, stalowy kocioł do automatycznego spalania węgla groszku z dodatkową komorą spalania paliw tradycyjnych.

Q MAX EKO DUO jest kotłem łączącym cechy kotła z automatycznym podajnikiem paliwa z kotłem przeznaczonym do tradycyjnego spalania paliw stałych. Część paleniskowa kotła podzielona została ścianą wykonaną z rur wodnych na dwa paleniska.
Czytaj więcej...

 
MAXPell
80 - 630 kW
Trójciągowe, stalowe kotły z palnikiem wrzutkowym do spalania pelletu, agropelletu*.

Konstrukcja kotła MAXPell oparta jest na wysokowydajnym  wymienniku ciepła Heiztechnik. Kocioł wyposażony jest w nowoczesny palnik wrzutkowy.
Palnik kotła posiada wewnętrzny podajnik ślimakowy, który zakończony jest palcem zgarniającym szlakę powstałą w efekcie spalania paliwa. Palnik posiada zapalarkę i fotoelement dla kontroli płomienia. Kocioł (w zależności od mocy) może być wyposażony w palnik rotacyjny System R*, który umożliwia spalanie pelletów - w czasie spalania następuje obrót komory spalania i samoczyszczenie palnika.
Czytaj więcej...
 
 
MAXPell DUO
100 - 630 kW
Trójciągowe, stalowe kotły z palnikiem wrzutkowym do spalania pelletu, agropelletu* z dodatkowym paleniskiem.

Konstrukcja kotła MAXPell DUO oparta jest na wysokowydajnym, płomieniówkowym, trójciągowym wymienniku ciepła Heiztechnik. Część paleniskowa kotła podzielona została poprzez ścianę wykonaną z rur wodnych na dwa paleniska. Pierwsze z nich wyposażone zostało w wrzutkowy palnik pelletowy. Drugie palenisko umieszczone z tyłu kotła wyposażone zostało w ruszt sztabkowy żeliwny i wentylator nadmuchowy - sterowany automatyką HT-tronic 100.
Czytaj więcej...

 
HT MegaBio by Ventil
350 kW - 7 MW
HT MegaBio by Ventil
Pionowy, trójciągowy kocioł automatyczny do spalania biomasy.

Kocioł HT MegaBio to najnowszy produkt , który jest wynikiem nawiązania kooperacji w zakresie produkcji kotłów do spalania biomasy przez firmy Heiztechnik i Ventil. Kocioł ten wyposażony jest w cylindryczną, wykonaną z ogniotrwałego betonu komorę spalania. Komora posiada trzypunktowy sterowany nadmuch powietrza z podziałem na powietrze pierwotne i dwa strumienie powietrza wtórnego z możliwością wykonania automatycznej regulacji w powiązaniu z sondą lambda.
Czytaj więcej...

 
Kategoria: