Heiztechnik - Producent kotłów

Dudnienie w rurach podczas pracy pieca

2 lata 4 miesiąc temu #6792 przez alexsos79
Piec, jak na załączniku. Ustawiony na max 70 stopni. W trakcie pracy słuchać dudnienie w rurach. Jakby powietrze, które się przeciska. Wygląda na to, że gdzieś w zamkniętym obwodzie - piec - mieszalnik - piec. Uzupełniłem wodę w tym obiegu - w zasadzie nie brakowało. Dalej słuchać jakby przepychanie bąbli powietrza. Po wygaszeniu pieca przestaje - pomimo w sumie najwyższej temperatury właśnie wtedy.

Jedyne, co zmieniałem to nawiew. Czy możliwe, że przegiąłem i że to się bierze z faktu, że ogień z palnika sięga teraz rusztu z wodą i bezpośrednio go "opala"? Jak wysoki powinien być płomień i jakiego koloru?

Olek

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 4 miesiąc temu #6799 przez SERWIS1
Witam

Może u Ciebie występować miejscowe podgotowywanie wody w ruszcie wodnym.
Bardzo duży płomień może być wynikiem zbyt dużej mocy na palniku (zbyt duże podawanie).
Sprawdź wydajność podajnika (przeważenie ciągłego podawania przez 10 min) i zrobimy ustawienia.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 lata 4 miesiąc temu #6801 przez alexsos79
Chciałbym, ale nie do końca rozumiem:

1) Podgrzewanie --> na skutek zbyt dużej mocy --> poprzez zbyt duże podawanie? A nie zbyt duży nawiew? Co powinienem tu zmienić?

2) Przeważenie - ok, jak to zrobić? Rozumiem, że nie na włączonym piecu. Gdzieś w ustawieniach serwisowych, czy jak?

AS

2 lata 4 miesiąc temu #6808 przez SERWIS1
Witam

Moc kotła i palnika wynika z ilości spalanego paliwa (jeżeli podamy za dużo powietrza to spalimy szybciej paliwo na palniku). Ustawienia zrobimy jak wykonasz przeważenie.

Sprawdzenie wydajności podajnika:
1) Wyłącz kocioł.
2) Zdejmij łącznik elastyczny od strony palnika i włóż końcówkę węża do pustego worka po pellecie.
3) Włącz podajnik na 10 min.
4) Po 10 minutach zważ to co podajnik wsypał do worka.
5) Wynik pomnóż przez 6 (10 min x6 = wydajność podajnika na godzinę).

Po otrzymaniu od Ciebie wydajności podajnika podpowiem jakie ustawić nastawy.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 lata 4 miesiąc temu #6813 przez alexsos79
Hej,

chwilę mi zajęło, żeby obczaić, jak uruchomić podajnik przy wyłączonym kotle. Udało się, ale za pierwszym razem coś się wyłączyło przy 5 minutach - pewnie coś ruszyłem albo grzebałem w menu. Za drugim razem się udało. Próba 10 minut, wynika na różnych wagach: 2,88-2,92. Tarowałem, więc wynik netto.

Przy 2,9 mój wynik to 17,4 kg / h.

Proszę o parametry :)

AS

2 lata 4 miesiąc temu #6876 przez SERWIS1
Witam

Zakładami że masz kocioł o mocy 25 kW.

Praca 100% - 5s
Przerwa 100% - 12s
Nadmuch 100% - 31%

Praca 50% - 5s
Przerwa 50% - 20s
Nadmuch 50% - 28%

Praca 30% - 5s
Przerwa 30% - 30s
Nadmuch 50% - 24%

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

2 lata 4 miesiąc temu #6896 przez alexsos79
Ok, wprowadziłem parametry. Nie razie nie widzę różnicy innej niż to, że przy histerezie 15 st (55-70) uruchamia się częściej kocioł i chyba wizualnie szybciej ubywa pelletu w zbiorniku.

W każdym razie dudnienie nie ustąpiło. Występuje wyraźnie od temperatury kotła 60+ i kończy się w postoju, co daje mi impuls, że nie chodzi o samą temperaturę, ale o to, co się dzieje podczas działania pieca/kotła.

Pomimo tych parametrów, co wyżej, jęzory ognia dalej potrafią sięgać na 5 cm powyżej rusztu. Czy jakiś inny parametr mam dostosować?

Wrzucam zdjęcia instalacji wodnej za piecem. Dudnienie słyszalne jest jakby ze zbiornika wyrównawczego. Czy możliwe, że mam zapowietrzony ten krótki obwód piec-wymiennik-piec? Czy jest jakaś inna metoda odpowietrzenia niż uzupełnienie wody? Uzupełniałem 2 tygodnie temu. Kiedyś tego dudnienia w ogóle nie było i uzupełniałem raz na rok.

Proszę o dalsze sugestie, bo temat jeszcze nierozwiązany.

AS
Załączniki:

2 lata 4 miesiąc temu #6915 przez alexsos79
Od strony płomienia to wygląda tak, jakby płomień był za długi. Odbija się od ściany naprzeciwko palnika i zakręca do góry, przekraczając regularnie wysokość rusztu o 5-7 cm. Proszę o kontakt telefoniczny w ciągu dnia na 608615749.

2 lata 4 miesiąc temu #6916 przez Patrol
na jakim biegu masz ustawioną pompę kotła? odpowietrznik masz automatyczny z tego co widać - nakrętka na nim jest odkręcona?

2 lata 4 miesiąc temu #6921 przez alexsos79
chodzi o taki przełącznik jak na zdjęciu? nie wiem sprawdzę. w jakim położeniu powinna być i co jeżeli jest w niewłaściwym?

Załączniki: